تفاوت جاروبرقی بدون کیسه و کیسه دار

Category: آموزشی

تفاوت جاروبرقی بدون کیسه و کیسه دار

یکی از جدیدترین روش ها برای دسته بندی جاروبرقی ها، کیسه دار یا بدون کیسه بودن آن است. جاروبرقی کیسه‌ای به روش سنتی کار می‌کند که از کیسه قابل تعویض به عنوان فیلتر برای به دام انداختن کثیفی استفاده می‌کند و در عین حال اجازه می‌دهد هوا در کیسه جریان یابد.

کیسه ها باید زمانی که پر شدند تعویض شوند. یک مورد از تفاوت جاروبرقی بدون کیسه و کیسه دار این است که جاروبرقی های بدون کیسه از فیلترهایی برای به دام انداختن کثیفی و زباله در یک فنجان یا محفظه استفاده می کنند که سپس می توان آن را خالی کرد. آیا مدل بدون کیسه بهتر از مدلی است که به کیسه های جاروبرقی نیاز دارد؟ این واقعاً به سلیقه و نیازهای شما بستگی دارد.


کیسه های جاروبرقی

جاروبرقی های کیسه ای زمان پر شدن کیسه نیاز به تعویض آن دارند. تعویض کیسه کار سختی نیست و اکثرا کیسه های جاروبرقی گران نیستند، هرچندمعظلی که وجود دارد این است که  ممکن است فراموش کنید که آیا کیسه پر است یا خیر. برخی از مدل هایی که به کیسه جاروبرقی نیاز دارند دارای چراغ نشانگر هستند که به شما اطلاع می دهد که کیسه چه زمانی باید تعویض شود. یکی از مزایای کیسه های جاروبرقی این است که تماس زیادی با گرد و غبار و زباله های کیسه وجود ندارد. کیسه قدیمی را بیرون بیاورید و دور بیندازید.

 

مزایای جاروبرقی های کیسه دار:

با وجود کیسه احتمال اینکه گرد و غبار شما روی زمین یا لباس شما بریزد وجود دارد.

برای مبتلایان به آلرژی وجود کیسه بهتر است. کیسه ها گرد و غبار و مواد حساسیت زا را کاملاً از شخصی که جاروبرقی انجام می دهد جدا می کند. در نتیجه، با دور ریختن گرد و غبار احتمال بسیار کمتری وجو دارد که واکنش آلرژیک ایجاد کند.

تفاوت جاروبرقی بدون کیسه و کیسه دار در تعمیر و نگهداری آن نیز مؤثر است در جاروبرقی های کیسه دار نگهداری و تعمیر کمتری نیاز خواهد است. کیسه های جاروبرقی به چند دلیل مشکلات زیادی را از جاروبرقی شما دور می کنند. ابتدا فیلترها در خود کیسه ها تعبیه شده اند، بنابراین نیازی به تمیز کردن فیلترها نیست. دوم اینکه کیسه‌ها نسبت به نمونه‌های بدون کیسه، فضای بیشتری برای نگهداری زباله و گرد و غبار دارند ، بنابراین نیازی نیست که به دفعات زیاد خاک را تخلیه کنید.

معایب جاروبرقی های کیسه دار:

سازگارنبودن با محیط زیست در حالی که بیشتر کیسه های جاروبرقی عمدتاً از کاغذ ساخته شده اند، اما حاوی مواد دیگری نیز هستند، بنابراین ممکن است غیرقابل بازیافت باشند. در نتیجه، هم کیسه و هم سطل زباله رابیرون می ریزید و احتمالاً این کار ضرر زیادی به طبیعت و بازیافت خواهد زد.

کیسه های جاروبرقی گران نیستند و بعید است کیسه‌های جاروبرقی خراب شوند، اما برای استفده از کیسه جاروبرقی باید هزینه ای پرداخت کنید- و به معنای واقعی پول خود را دور می ریزید.

جاروبرقی بدون کیسه

با جاروبرقی بدون کیسه، نگرانی کمتری در مورد فراموش کردن خالی کردن جاروبرقی وجود دارد، زیرا نمای واضحی از کثیفی و زباله های موجود در مخزن جاروبرقی وجود دارد.و در بیشتر جاروبرقی ها نمایشگرمخزن جاروبرقی وجود دارد، و با روشن شدن نمایشگر به رنگ قرمز به معنای پر شدن مخزن و زمان خالی شدن مخزن می باشد . به همین راحتی ، درست است؟

با این حال، بسیاری از مدل ها فیلترهایی نیز دارند که یا بایدبا  مسواک تمیزشوند، شسته و کاملا خشک شوند یا کاملاً تعویض شوند. خالی کردن مخزن خاک بسته به جاروبرقی شما می تواند فرآیندی متفاوتی داشته باشد. گرد و غبار اغلب از مخزن بیرون می زند، یا حتی ممکن است مجبور شوید کثیفی و زباله های ریخته شده داخل مخزن را از کف ظرف تکان دهید یا بیرون بکشید.


مزایای جاروبرقی های بدون کیسه:

یکی از موارد در تفاوت جاروبرقی بدون کیسه و کیسه دار سازگار بودن با محیط زیست است. جاروبرقی های بدون کیسه دارای فیلترهای قابل استفاده مجدد هستند و این موضع باعث می شود هیچ کیسه ای در سطل زباله غیرقابل بازیافت قرار نگیرد.

جاروبرقی بدون کیسه کم هزینه تر است . هنگامی که جاروبرقی بدون کیسه خود را خریداری می کنید، هزینه های شما تمام می شود – برای تمیز نگه داشتن خانه خود نیازی به خرید کیسه برای جاروبرقی خود ندارید.

معایب جاروبرقی های بدون کیسه:

تفاوت جاروبرقی بدون کیسه و کیسه دار شامل زمان هم می شود جاروبرقی بدون کیسه زمانبرتر نسبت به جاروبرقی کیسه دار است، شما فقط یک کیسه را بیرون می آورید و دیگری را داخل مخزن تعبیه می کنید. جاروبرقی های بدون کیسه،  نیاز به تمیز کردن و خشک کردن دقیق دارند. حتی بدتر از آن، احتمالاً مخزن جاروبرقی نیاز بیشتری به زمان و دقت بیشتری دارد تا تخلیه کردن کیسه .

احتمال بروز واکنش های آلرژیک در جاروبرقی های بدون کیسه بیشتر است. “باد برگشتی” گرد و غبار ناشی از فیلتر بدون کیسه می تواند به راحتی آلرژیک ایجاد کند.

کلام آخر

تفاوت جاروبرقی بدون کیسه و کیسه دار کاملا انتخابی و سلیقه ای می باشد  و اصلا بهترین انتخاب وجود ندارد. این تصمیم به نیازها، عادات تمیز کردن، امکاناتی که برای شما ارجحیت دارد و آلرژیک بودن شما بستگی دارد.

 

نوشتهٔ بعدی
تمیز کردن فضای داخلی خودرو
نوشتهٔ پیشین
چند وقت یکبار باید جاروبرقی بکشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دیگر مقالات مشابه….