تمیز کردن فضای داخلی خودرو

Category: آموزشی

 

تمیز کردن فضای داخلی خودرو

مراحل اصلی تمیز کردن فضای داخلی خودرو

 شستن شیشه ها، جمع آوری زباله ها و آشغال ها و تمیز کردن کفپوش و صندلی های داخل خودرو مواردی از مراحل تمیز کردن فضای داخلی خودرو است. شما می توانید تمیزترین فرد جهان باشید، اما پس از چند روز، یک لایه گرد و غبار روی سطوح جمع می شود، ماشین کثیف می شود، چه از وسیله نقلیه خود استفاده کنید یا نه ماشین شما نیاز فوری برای تمیز کردن دارد.

انجام جزئیات حرفه‌ای توسط کارواش می‌تواند پرهزینه باشد، اما می‌توانید خودتان با ابزارها و لوازم نظافتی که احتمالاً در دست دارید، این کار را انجام دهید. برخی از مواد های خانگی عبارتند از استفاده از الکل، سرکه سفید مقطر، یا صابون ظرفشویی و جوش شیرین نیز برای از بین بردن بو و جذب لکه های روغنی عالی است تمیز کردن فضای داخلی خودرو بسیار حائز اهمیت است.

این مراحل را دنبال کنید تا فضای داخلی خودروی خود را در بهترین شکل نگه دارید، عمر آن را افزایش دهید و ارزش آن را هنگام فروش یا معامله حفظ کنید.

 

1-  زباله ها را جمع آوری کنید

 

  • صندلی‌های ماشین، اسباب‌بازی‌ها و سایر وسایل را از ماشین و صندوق عقب جدا کنید.
  • همه زباله‌ها را از روی تخته‌ها، جا لیوان‌ها،جیب‌های صندلی جمع‌آوری و دور بریزید.

 

2- کفپوش های  کف را بردارید و تمیز کنید

  • کفپوش های کف اغلب از کثیف‌ترین وسایل داخل خودرو هستند.برای تمیز کردن راحت تر، همه آنها را از ماشین خارج کنید.
  • هر تشک را به خوبی تکان دهید یا جاروبرقی بکشید و آنها را به جای اینکه کف زمین بگذارید روی یک پارچه برزنتی یا قطره ای قرار دهید.
  • برای کفپوش های لاستیکی، وینیل یا سیلیکونی: از شیلنگ برای شستن خاک اضافی استفاده کنید. یک محلول آب گرم و چند قطره صابون ظرفشویی را در یک سطل مخلوط کنید. یک برس اسکراب را در محلول آغشته کنید و کفپوش ها را تمیز کنید. خوب بشویید و بگذارید در هوا خشک شوند.

 

پنجره های داخلی و آینه را تمیز کنید

 

شما به یک پارچه میکروفایبر و یک شیشه پاک کن بدون آمونیاک برای تمیز کردن فضای داخلی خودرو نیاز دارید، یا محلول خود را بسازید توجه: یک پاک کننده مبتنی بر آمونیاک می تواند به پلاستیک های داخلی یا صفحه لمسی داشبورد آسیب برساند و پوشش های ضد تابش یا اثر انگشت را از بین ببرد.پنجره ها را کمی پایین بیاورید و از بالای پنجره شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید و در طول مسیرجلوی ریزش هر قطره ای را بگیرید.اگر شیشه‌های رنگی دارید، دستورالعمل‌های محصول تمیزکننده را بخوانید تا مطمئن شوید که برای پنجره‌هایتان مناسب است.

 

کنسول مرکزی را تمیز کنید


کنسول وسط معمولاً دارای جا لیوانی است که ممکن است کثیف شود.اگر جا لیوانی قابل جدا شدن است، اجازه دهید با چند قطره صابون ظرف در آب گرم خیس بخور و بعد آن را با اسفنج تمیز کنید. کار را با پاک کردن آن با یک پارچه نرم و شستشوی خوب با آب تازه به پایان برسانید.کنسول را خشک کرده و دوباره سرهم کنید.

 

برای تمیز کردن چرخ دنده ، سایر کنترل ها و تمیز کردن فضای داخلی خودرو :

 

از یک پارچه میکروفایبر تمیز که فقط کمی مرطوب است برای تمیز کردن فضای داخلی خودرو استفاده کنید.برای رسیدن به گوشه های تنگ، از یک مسواک قدیمی یا یک سواب پنبه ای مرطوب استفاده کنید، یا یک حوله کاغذی مرطوب را دور نوک یک چاقو یا پیچ گوشتی سر صاف بپیچید.

 

نکتـــه :

از یک خلال دندان یا یک موچین استفاده کنید تا به آرامی زباله‌ها را از کوچک‌ترین گوشه‌ها و شکاف‌های داخلی خودرو پاک کنید. همچنین می توانید از برس های جاروبرقی روی کنسول (و داشبورد) بگیرید تا ذرات گرد و غبار را از بین ببرید.

 

گرد و غبار داشبورد را پاک کنید

از گردگیر برای حذف گرد و غبار روی داشبورد و سواب های پنبه ای استفاده کنید تا وارد فضاهای کوچک اطراف دریچه ها و دستگیره ها شوید.پس از گردگیری، از یک پارچه میکروفایبر کمی مرطوب برای پاک کردن لکه ها و اثر انگشت استفاده کنید. یا از دستمال‌های مخصوص برای تمیز کردن فضای داخلی خودرو استفاده کنید.

 

تمیز کردن صندلی چرم ماشین

تمیز کردن فضای داخلی خودرو

اگر خودرو شما صندلی‌های چرمی دارد تمیز کردن فضای داخلی خودرو به این صورت است که در وهله اول از برس گوشه پاکن کن استفاده کنید تا گرد و غبار و آلودگی را از روی دوخت و قسمتی که پشتی و صندلی‌های پایین به هم متصل شده است را با دقت پاک کنید.هر صندلی را با یک پاک کننده مناسب چرم یا محلولی از صابون و آب پاک کنید.پس از تمیز کردن صندلی، برای بازگرداندن لطافت و درخشش، از نرم کننده مخصوص جنس چرم استفاده کنید.

  

 

تمیزکردن روکش صندلی ماشین

 برای صندلی های پارچه ای ماشین، با جاروبرقی کشیدن روی  هر صندلی شروع کنید.نواحی شدیداً لکه دار را با مقداری پاک کننده تمیز کنید یا دستورالعمل های مربوط به نوع خاصی از لکه را دنبال کنید. خمیری از سفید کننده مبتنی بر اکسیژن پودری و کمی آب برای لکه های رنگی درست کنید. خمیر را روی ناحیه لکه دار بمالید و اجازه دهید حداقل یک ساعت بماند باقی مانده ها را با جاروبرقی پاک کنید.روی کل صندلی از پاک کننده استفاده کنید. از یک برس اسکراب برای تمیز کردن پارچه استفاده کنید و سپس از یک پارچه میکروفایبر آغشته به آب معمولی استفاده کنید تا پاک کننده و کثیفی را پاک کنید.

در صورت لزوم مراحل را تکرار کنید. سعی کنید وسایل یا لوازم داخلی را خیلی خیس نکنید. خیساندن بالشتک های مرطوب ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا خشک شوند و باعث رشد کپک ها شوند. وسایل یا لوازم داخلی را بیشتر با یک حوله تمیز خشک کنید و اجازه دهید صندلی ها در هوا خشک شوند. هنگام خشک شدن در هوا، پنجره ها را باز بگذارید و در صورت امکان درها را باز کنید و یک فن آزاد را به سمت روکش مرطوب قرار دهید.

 

کفی داخلی ماشین را با جاروبرقی و تمیز کنید

کفپوش یا کف ماشین را جاروبرقی بکشید تا همه کثیفی ها و زباله ها از بین بروند. در صورت وجود لکه بر روی کفپوش، از یک محلول و پاک کننده استفاده کنید و به یاد داشته باشید که موکت صندوق عقب را جاروبرقی بکشید.

پنل های درب خودرو را تمیز کنید

پنل درها ممکن است ترکیبی از کفپوش، وینیل یا چرم باشد.از یک پارچه میکروفایبر مرطوب برای پاک کردن سطوح و پاک کردن جیب ها استفاده کنید.به یاد داشته باشید که درب عقب را تمیز کنید.هنگام تمیز کردن درها را باز نگه دارید تا کثیفی در قسمت بیرونی ماشین شما فرود بیاید.

از بین بردن با بوهای سخت و زننده

اگر ماشین شما بوی کهنه می دهد، روی کفپوش و صندلی های پارچه ای را با جوش شیرین خشک بپاشید. بگذارید یک شب بماند. روز بعد آن را جاروبرقی بکشید.بوهای ماندگار را با قرار دادن جوش شیرین یا زغال چوب فعال در یک ظرف پلاستیکی در بسته کنترل کنید. چند شکاف در درب آن ایجاد کنید و آن را زیر یکی از صندلی ها قرار دهید. یک ماه در میان محتویات را تعویض کنید.

در نهایت تمیز کردن فضای داخلی خودرو به این طریق است که چند وقت یکبار ماشین خود را باید تمیز کنید و این مورد به شرایط رانندگی، نحوه استفاده از وسیله نقلیه، تعداد مسافران و تعداد دفعات رانندگی شما بستگی دارد. تمیز کردن کامل خودرو دو بار در سال کافی است.با این حال، اولویت برای تعمیر و نگهداری خودرو است – شیشه های داخلی را حداقل ماهانه تمیز کنید یا زمانی که کثیفی مانع از دیدن وسایل نقلیه روبرو می شود. زباله ها و آشغال ها را از روی تخته  داشبورد راننده در زمانی که تداخل در دید راننده ایجاد می کنید، بردارید

 

نوشتهٔ بعدی
شرکت دانش بنیان جنرال فیت
نوشتهٔ پیشین
تفاوت جاروبرقی بدون کیسه و کیسه دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دیگر مقالات مشابه….