علت کم شدن مکش جاروبرقی

Category: آموزشی

علت کم شدن مکش جاروبرقی

علت کم شدن مکش جاروبرقی

کم شدن مکش جاروبرقی یکی از معذلات همیشگی برای خریداران و بانوانی است که در منزل از این محصولات استفاده می کنند در برخی موارد نیاز به تعمیر و تعویض قطعات داخل دستگاه می شود ولی با رعایت مسائل پیش پا افتاده ای شما می توانید باعث پیشگیری این مشکل شوید با ما در ادامه این مقاله همراهی کنید تا دلایل کم شدن مکش جاروبرقی را شرح دهیم.

 

علت کم شدن مکش جاروبرقی  را می توان به موارد زیر اشاره کرد که در ادامه به توضیح بیشتر آن خواهیم پرداخت:

  • پر بودن یا سوراخ بودن کیسه جاروبرقی یا نصب اشتباه آن پاره بودن کیسه جاروبرقی
  • خراب بودن موتور و یا قطعات جاروبرقی
  • گرفتگی لوله خرطومی
  • نشت هوا از اجزا داخلی جاروبرقی
  • کثیف بودن برس پارویی جاروبرقی
  • انتخاب تنظیمات اشتباهی
  • فیلتر جاروبرقی

 

پر بودن کیسه جاروبرقی

 مورد اول که بسیار ساده به نظر می رسد پر بودن کیسه جاروبرقی است این موضوع بیشترین مشکلات را برای دستگاه شما بوجود خواهد آورد پس قبل از پر شدن کیسه جاروبرقی آن را خالی کنید تا به مشکل برنخورید.

 

پاره بودن کیسه جاروبرقی

برای جمع آوری زباله با مکش بالای جاروبرقی و پر قدرت نباید هیچ راهی برای نفوذ هوا به این مسیر وجود داشته باشد. پاره و سوراخ شدن کیسه جاروبرقی نه تنها باعث نتیجه عکس می شود بلکه باعث کم شدن قدرت جاروبرقی و بیرون رفتن گرد و غبار از دستگاه خواهد شد بنابراین استفاده از کیسه های با کیفیت بهترین راهکار برای جلوگیری از پارگی کیسه و همچنین جمع آوری نکردن شیشه و اشیاء تیز می باشد.

 

خراب بودن موتور و یا قطعات جاروبرقی

یکی از عواملی که می تواند مکش جاروبرقی را تحت تاثیر قرار دهد اجزا و قطعات داخلی دستگاه می باشد و یکی از مهمترین اجزا داخلی جاروبرقی موتور است که خرابی آن موجب کاهش قدرت و مکش جاروبرقی می شود توجه کنید اگر بوی سوختگی حس کردید و یا مکش جاروبرقی منزل شما به شدت کاهش پیدا کرد سریعاً برای تعمیر دستگاه اقدام فرمایید.

 

 گرفتگی لوله خرطومی

لوله خرطومی جاروبرقی

بدترین اشتباهی که برخی افراد انجام می دهند جمع آوری هر نوع زباله با جاروبرقی است که باعث گرفتگی لوله جاروبرقی و باعث انسداد لوله و کم شدن جریان هوا و شدت مکش جارو می شود حتی الامکان از جمع آوری زباله و آشغال های بزرگ با جاروبرقی خوددرای کنید.

نشت هوا از اجزا داخلی جاروبرقی

برای داشتن جاروبرقی با مکش بالا لازم است جاروبرقی منزل خود را هر از گاهی از نظر فیزیکی چک کنید زیرا چنانچه جاروبرقی شما داری ترک، پارگی در قسمت لوله خرطومی شده باشد مکش آن به شدت کاهش پیدا می کند برای داشتن مکش بالا در جاروبرقی به هیچ عنوان نباید نشتی هوا در جاروبرقی وجودداشته باشد و یا محل اتصال لوله به بدنه جاروبرقی نباید باز باشد.

  

کثیف بودن برس پارویی جاروبرقی

از دیگر دلایلی که باعث کم و زیاد شدن مکش جاروبرقی می شود، کثیف بودن برس پارویی آن است به مرور زمان برس جاروبرقی مو ، نخ ، پرز و غبار را جذب کرده و به همیت دلیل مکش آن فوق العاده کم خواهد شد، پس با تمیز کردن برس به صورت مرتب به راحتی می توانید مکش جاروبرقی را افزایش دهید.

انتخاب تنظیمات اشتباهی

در بعض از دستگاه های جاروبرقی دکمه هایی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید میزان مکش جاروبرقی را انتخاب کنید و ممکن است شما به اشتباه تنظیمانت آن را بر روی مکش کم گذاشته باشید.

 

فیلتر جاروبرقی

به دلیل استفاده ی مکرر و طولانی فیلتر ها در جاروبرقی امکان گرفتگی در آن بسیار بالاست در ننیجه برای داشتن مکش بالا در دستگاه خود به صورت مرتب فیلتر آن را تعویض نموده البته در برخی از مواقع ممکن است فیلتر دچار پارگی شده باشد که تنها راه حل تعویض است. جداره جاروبرقی را باز و فیلتر قبلی را خارج کنید.

 

راه های افزایش قدرت و مکش جاروبرقی

1- کیسه جاروبرقی را قبل از موعد بررسی و تخلیه کنید

2-  از جمع آوری زباله و آشغال های بزرگ خودداری کنید

3- فیلتر های جاروبرقی را مرتب تمیز و یا تعویض کنید.

4- برس جاروبرقی را به صورت مرتب تمیز کنید.

 

نوشتهٔ بعدی
خرید جاروبرقی رباتیک
نوشتهٔ پیشین
علت اینکه جاروبرقی روشن نمی شه چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دیگر مقالات مشابه….