نحوه تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی

Category: آموزشی

 

برای لوله خرطومی خراب شده جاروبرقی منزل شما دو راه پیش روی شماست اولین راه حل تعویض کامل لوله خرطومی جاروبرقی و یا تعمیر آن است، که هر یک از این دو مورد بستگی به میزان آسیب دیدگی لوله خرطومی جاروبرقی شما دارد که در این مقاله (نحوه تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی) به شما توضیح خواهیم داد .

لوله خرطومی یکی از قطعات مهم جاروبرقی است چراکه آسیب دیدن این قطعه تاثیر بسزایی بر روی کارایی و میزان مکش جاروبرقی دارد درست است که قطعات جاروبرقی جنرال فیت از متریال فوق العاده با کیفیت بالا  تولید می شوند اما این دلیل مناسبی برای بی احتیاطی در مصرف و استفاده نا به جا از این محصول نمی شود. برای مثال شما اصلا و ابداً نباید  زباله های تیز مثل شیشه را با جاروبرقی جارو کنید و یا حتی الامکان باید مواظبت کنید تا لوله خرطومی جارو با وسایل تیز و برنده برخوردی نداشته باشند.

در ادامه برای شما مشخص می شود چرا پارگی لوله باعث کم شدن مکش جاروبرقی و حتی از کار افتادن آن می شود.

در صورت پیش آمدن چنین اتفاقی اصلا نگران نباشید شما می توانید از طریق ارتباط با پشتیبانی جنرال فیت در کمترین زمان نه تنها این مورد را پیگیری و جاروبرقی منزل خود را تعمیر کنید بلکه به شما راهنمایی های لازم برای خرید، مشاوره برای نگهداری از محصول و تعمیرات آن را دریافت کنید.

نحوه تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی

 

ارتباط کم شدن مکش جاروبرقی با  خراب شدن لوله خرطومی در چیست ؟

 

لوله خرطومی های عرضه شده داخل بازار اصولا از جنس پلاستیکی و یا کنفی هستند که ممکن است با برخورد به وسیله تیز و برنده آسیب ببیند و این برخورد باعث پارگی لوله خرطومی جاروبرقی شود.

       

چنانچه این اتفاق برای جاروبرقی منزل شما بیفتد اولین مشکلی که با آن مواجه می شوید کم شدن مکش جاروبرقی و یا از کار افتادن آن می شود چرا که پارگی و سوراخ شدن لوله باعث نشتی هوا در لوله خرطومی می شود.

 

اساس کار جاروبرقی به این شکل است که موتور جاروبرقی دوپروانه تی اس جی مخصوص شرکت جنرال فیت  یک مکش قدرتمند ایجاد می کند و لوله جاروبرقی از طریق این مکش، زباله ها را از روی زمین جمع می کند. اگر به هر طریقی هر قسمتی از جاروبرقی بخصوص لوله خرطومی آن درز و یا سوراخی پیدا کند که هوا را از بیرون به درون جاروبرقی وارد کند، موتور جاروبرقی نیازمند نیروی مضاعفی خواهد بود تا هم هوای وارده شده را مکش کند و هم مکش خود را حفظ کند و این مورد  قدرت مکش ایجاد شده توسط موتور جاروبرقی را کاهش می دهد.

بنابراین کاری که ما باید در این مرحله انجام دهیم این است که تمام قسمت های جاروبرقی و لوله خرطومی را بررسی کنیم و مطمئن باشیم هیچ درز و سوراخ و یا پارگی درآن وجود نداشته باشد.

روی دسته تمام جاروبرقی ها یک قسمت وجود دارد که به صورت کشویی بالا می رود و یا بصورت حلقه ای است و یا با کشیدن به سمت راست اجازه ورود هوا به لوله را می دهد. دقت داشته باشید که این قسمت حتما قفل باشد. از طرف دیگر دو طرف جارو برقی را که به برس یا پارویی جاروبرقی و کیسه هوا متصل می باشد را به دقت چک کنید تا پارگی و پوسیدگی و یا درزی نداشته باشد.

 

مرحله اول

تشخیص نوع پارگی لوله خرطومی

 

امکان تعمیر لوله خرطومی شما به نوع پارگی و آسیب دیدگی لوله خرطومی بستگی دارد، اگر لوله خرطومی شما از قسمت ابتدایی آسیب دیده باشد یا انتهایی آن تعمیر آن به صرفه تر و اصولی تر است به این علت که در میزان کم شدن ارتفاع لوله جاروبرقی با قبل از تعمیر آن تفاوت آنچنانی نخواهد کرد، درصورتی که از وسط یا با فاصله زیادی از قسمت های ابتدایی یا انتهایی لوله آسیب دیده باشد در تعمیر لوله خرطومی ارتفاع لوله بسیار کم خواهد شد و باعث از بین رفتن استاندارد آن و آسیب رسیدن به کمر شخص مورد استفاده خواهد شد و برای سلامت فرد بسیار مضر است.

هم اکنون شما تا این قسمت از مقاله متوجه شدید چه لوله خرطومی ارزش تعمیر دارد و چه اتفاقاتی باعث خرابی آن می شود.

 

علائم خرابی لوله خرطومی جاروبرقی

 

همانطور که توضیح دادیم لوله جاروبرقی یکی از مهترین قطعات جاروبرقی است که بدون آن و یا با خراب شدن آن شما قادر به درست جارو کردن با جاروبرقی و یا استفاده از آن نخواهید بود.

چند مورد از علائم مهم خرابی لوله خرطومی را برای شما در سطر بعدی توضیح خواهیم دارد .

  1. کم شدن مکش جاروبرقی
  2. وارد شدن فشار زیاد به موتور جاروبرقی
  3. داغ شدن بیش از حد جاروبرقی

 

مرحله دوم

نحوه تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی

 

در وهله اول با توجه به توضیحات ذکر شده درمورد داشتن ارزش تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی  به درستی و با دقت لوله را بررسی کنید .

مراحل نحوه تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی

  1. کوبل را از لوله خرطومی جدا کنید.
  2. لوله را به صورت فرضی به 6 قسمت تقسیم کنید اگر قسمتی که از لوله شما آسیب دیده 1 و یا 6 بود (ابتدا وانتهای) ارزش تعمیر دارد در غیر این صورت بهترین راه حل تعویض لوله می باشد.
  3. قسمتی که لوله پاره شده را از قسمت سالم آن با کاتر جدا کنید و مجددا به کوبل متصل نمایید.

 

نحوه تعویض لوله خرطومی جاروبرقی

 

اگر با بررسی های گفته شده متوجه شدید لوله خرطومی جاروبرقی شما ارزش تعمیر ندارد مراحل زیر را برای تعویض لوله خرطومی مطالعه فرمایید.

  1. کوبل را از لوله خرطومی جدا کنید
  2. زانویی لوله خرطومی را با استفاده از یک پیچ گوشتی مناسب از لوله جاروبرقی جدا کنید.
  3. لوله متناسب جاروبرقی خود را از بازار خریداری و یا می توانید از طریق لینک زیر به صورت مستقیم خریدداری نمایید.

قطعات جنرال فیت

  1. و در مرحله بعد با پیچ گوشتی مجددا لوله خرطومی جاروبرقی را به زانویی متصل نمایید.

 

و در مرحله آخر می توانید نشتی لوله خرطومی و یا مکش جاروبرقی را تست کنید. مطمئناً تغییر زیادی در میزان قدرت مکش جاروبرقی خود مشاهده خواهید کرد.

نتیجه گیری

نتیجه میگیریم بر اساس مطالب گفته شده تعمیر و یا تعویض لوله جاروبرقی در منزل کار بسیار آسانی است اما افرادی هستند که به دلایل بسیاری زمان انجام تعمیرات در منزل را ندارند.

  جنرال فیت تمام توان خود را برای فراهم کردن خواسته ها و برآورده کردن آن ها گذاشته است پس نگران خرابی و یا نحوه تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی جنرال فیت نباشید. در ضمن شرکت جنرال فیت برای خریداران محصولات خود 2 سال ضمانت تعویض قطعات و 12 سال خدمات پس از فروش در نظر گرفته است.

 

در ضمن شرکت جنرال فیت خدمات پس از فروش و ضمانت محصول برای تمامی محصولات خود در نظر گرفته است شما می توانید بدون نگرانی و با دریافت مشاوره از نیروهای مجرب جنرال فیت حس خوب بهترین خرید را تجربه کنید.

محصولات جنرال فیت شامل :

جاروبرقی های خانگی، صنعتی، لوازم برقی آشپزخانه، موتور جاروبرقی و قطعات هر محصول می باشد.

 

برای ارتباط با پشتیبانی برای راهنمایی خرید محصولات و خدمات پس از فروش می توانید با شماره های 6-03135723374 – 09136900364 تماس حاصل فرمایید.

 

مقالات جنرال فیت

نوشتهٔ پیشین
بررسی جاروبرقی جنرال فیت؛ جاروبرقی جنرال فیت بخریم یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دیگر مقالات مشابه….