Category: اخبار

کنترل وسایل هوشمند خانگی

کنترل وسایل هوشمند خانگی

امروزه برای کنترل وسایل هوشمند خانگی برنامه ای طراحی شده که می‌توان با استفاده از آن لوازم برقی هوشمند را از طریق تلفن همراه کنترل کرد.

امروزه بسیاری از لوازم منزل با استفاده از تلفن همراه کنترل می‌شوند. تلفن‌های هوشمند با استفاده از شبکه Wi-Fi محلی یا گاهی اوقات با یک سرویس اینترنت به این لوازم الکتریکی هوشمند متصل می‌شوند، اما مشکلات این روش شامل تاخیر در اتصال و نیاز به یک شبکه اینترنت است.

شرکت شیائومی به منظور حل کردن مشکلات ذکر شده، فناوری باند فوق سریع (Ultra-wideband) را جایگزین روش‌های قبلی کرده است. فناوری باند فوق سریع یا UWB به منظور انتقال داده‌ها از امواج رادیویی کم مصرف، برد کوتاه و پهنای باند بالا استفاده می‌کند.

پهنای باند فناوری UWB از ۵۰۰ مگاهرتز شروع می‌شود و در مانیتورهای بی سیم، روترها و حتی پرینترهای جیبی قابل استفاده است، زیرا تداخلی با دیگر امواج ارتباطی حامل ندارد. فناوری UWB نه تنها موقعیت مکانی لوازم خانگی هوشمند، بلکه جهت‌گیری آن‌ها نسبت به وسایل دیگر را نیز مشخص می‌کند.

این نوع GPS داخلی نیازی به بلوتوث یا اینترنت ندارد و تنها با اشاره کردن تلفن همراه به سمت وسیله مورد نظر عمل می‌کند. به نظر می‌رسد شرکت شیائومی برای استفاده از فناوری UWB به آنتن و تجهیزات خاص نیاز دارد. انتظار می‌رود گوشی‌های شیائومی و لوازم خانگی هوشمند زیادی در آینده از این فناوری پشتیبانی کند.

برای اطلاعات بیشتر درمورد کنترل وسایل هوشمند خانگی می توانید دیگر مقالات جنرال فیت را بررسی نمایید.

 

کنترل وسایل هوشمند خانگی

هک شدن لوازم خانگی هوشمند
جنرال فیت در برنامه شبکه مجازی تردز
پربازدیدترین ها
همه مقالات

دیگر مقالات مشابه….