علت اینکه جاروبرقی روشن نمی شه چیه؟

Category: آموزشی

علت اینکه جاروبرقی روشن نمی شه چیه؟

میدونی علت اینکه جاروبرقی روشن نمی شه چیه؟

اگر جاروبرقی شما در هنگام استفاده خاموش می شود، به احتمال زیاد به 2 مورد مربوط است. یا موتور شما بیش از حد گرم می شود یا مشکل برق دارید.بزرگ‌ترین و رایج‌ترین دلیل خاموش شدن جاروبرقی به دلیل گرمای بیش از حد است – که می‌تواند به راحتی حل شود.اگر دلیل خاموش شدن جاروبرقی برق آن باشد نیاز به تعمیر خواهد داشت و براحتی در منزل قابل تعمیر نمی باشد.

گرم شدن بیش از حد جاروبرقی یک علت بسیار مهم است که برای عملکرد صحیح باید خنک شود. اگر در لوله گرفتگی یا جریان هوا محدود باشد، موتور ممکن است بیش از حد گرم  و باعث توقف در جریان هوا شود.

نکته: یکی از راه‌های فهمیدن اینکه گرفتگی باعث خاموش شدن جاروبرقی شده است یا نه  این است که هر بار در همان زمان که شروع به جاروبرقی  می کنید بعد از 2 دقیقه خاموش شده و موتور به آرامی بیش از حد گرم می شود ولی اگر به صورت تصادفی خاموش می شود، احتمال دیگری وجود دارد  ممکن است یک مشکل الکتریکی باشد.

جاروبرقی ها اصولا دارای یک خاموش کننده حرارتی داخلی هستندکه در صورت داغ شدن بیش از حد موتور خاموش می شوند. این برای محافظت از موتور الکتریکی از ذوب شدن آن است برای دیدن این مدل از جاروبرقی که آپشن کنترل دما را داراست می توانید در سایت جنرال فیت به لینک زیر مراجعه کنید.

جنرال فیت همراه همیشگی شما

 

کاری که باید انجام دهید این است که تمام لوله‌ها، ورودی‌ها، فیلترها و کیسه‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ چیز آنها را مسدود نمی‌کند. بیشتر اوقات وقتی چیزی در جاروبرقی مسدود شود صدای تغییر جریان هوا را می شنوید.همچنین می توانید لوله را جدا کنید تا آن را تمیز کنید.

بیشتر اوقات یک گرفتگی کوچک باعث می شود هوای کافی از آن عبور کند اما به آرامی موتور را بیش از حد گرم می کند یا یک پرز و آشغال بزرگ لوله ی هوا را به طور کامل مسدود می کند.اگر بیش از 6 ماه است که فیلتر جاروبرقی را تعویض نکرده اید زمان آن فرارسیده تا با فیلتر جدید جایگزین شود. گرفتگی فیلتر یکی از دلایل مهم گرم شدن بیش از حد جاروبرقی و خاموش شدن آن است.

اگر نمی توانید آخرین باری که فیلتر جاروبرقی خود را تعویض کرده اید به خاطر بیاورید، زمان آن است که فیلتر جدید را جایگزین کنید.اگر هیچ گونه گرفتگی در جاروبرقی خود پیدا نکردید، ممکن است یک مشکل الکتریکی باشد. من بارها دیده ام که یک پریز برق خراب موجب مشکلات بسیاری برای دستگاه های برقی شده است سعی کنید جاروبرقی را به یک پریز جدید وصل کنید، مطمئن شوید که پریز آن خوب و محکم است و احساس نمی کنید شل شده است . شل شدن دوشاخه خطرناک است، در این صورت می تواند منجر به آتش سوزی شود، لطفا هیچ اقدام خود سرانه ای انجام ندهید و با یک برقکار تماس بگیرید.

 

اگر مشکل از پریز نیست، مورد بعدی می تواند کلید برق یا موتور الکتریکی باشد. اگر نمی دانید چگونه اقلام را بررسی کنید، بهتر است آنها را به تعمیرگاه جاروبرقی ببرید. یکی از راه‌های خوب برای تشخیص مناسب نبودن خروجی این است که سیم جاروبرقی را لمس کنید و تست کنید که داغ نباشد.

 علت اینکه جاروبرقی روشن نمی شه چیه؟  موارد جزئی که شما به آن توجه نمی کنید

 یک مورد دیگر می تواند این باشد که شما برای مدت طولانی از جاروبرقی استفاده می کنید. جاروبرقی هایی که برای مصارف خانگی خریداری می کنید، قرار نیست ساعت ها کار کنند.برای این نوع جاروبرقی ها فقط 30 دقیقه جاروبرقی را توصیه می کنم و 15 دقیقه صبر کنید تا خنک شود.اگر تمام این موارد مشکل جاروبرقی شما رو حل نکرداگر تمیز کرده اید، گرفتگی را باز کرده اید، و هر کاری را که ممکن است. انجام دهید، انجام داده اید، ممکن است وقت یک جاروبرقی جدید فرا رسیده باشد.اگر دائماً جاروبرقی روی شما خاموش می شود.

توصیه می‌کنم یک جاروبرقی از این اینجا  تهیه کنید*. جاروبرقی‌های فروشگاهی می‌توانند تقریباً هر چیزی را بمکند، حتی خاک، و بسیار بهتر از جاروبرقی‌های معمولی نگه دارند. نکته اصلی این است که بسیاری از جاروبرقی‌های فروشگاهی قدرتمندتر و ارزان‌تر از جاروبرقی‌های استانداردی هستند که اکثر مردم دریافت می‌کنند.

اگر بچه یا حیوانات خانگی دارید، جارو برقی فروشگاهی ضروری است! شما هرگز نمی دانید که با چه آشفتگی هایی روبرو خواهید شد! کارهای زیادی می توانید با جاروبرقی فروشگاهی برای استفاده در خانه خود انجام دهید که من در اینجا یک مقاله عالی در مورد آن نوشته ام.


نوشتهٔ بعدی
علت کم شدن مکش جاروبرقی
نوشتهٔ پیشین
شرکت دانش بنیان جنرال فیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دیگر مقالات مشابه….