چند وقت یکبار باید جاروبرقی بکشید

Category: آموزشی

چند وقت یکبار باید جاروبرقی بکشید

 

هر خانواده ای استانداردهای خود را در مورد تمیزی دارد ولی شما می دانید چند وقت یکبار باید جاروبرقی بکشید ؟؟؟ در ادامه کاملا توضیح خواهیم داد. برای برخی از افراد تمیز نبودن خانه برای مدتی کوتاه و داشتن حیوان خانگی اهمیت چندانی ندارد، در حالی که برخی افراد دیگر نمی توانند بخوابند تا زمانی که همه چیز مرتب و کاملا تمیز باشد و واقعا موضوع مهمی است که شما چند وقت یکبار باید جاروبرقی بکشید. با این حال، اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چند بار باید جاروبرقی بزنید تا کفپوش خانه خود را در بهترین حالت تمیزی نگه دارید و شرایط بهداشتی را حفظ کنید، ما تمام پاسخ ها را برای شما داریم.

سریع ترین راه برای تمیز کردن خانه جاروبرقی کشیدن است که البته زمان و تعداد دفعات آن به مواردی چون داشتن کودک خردسال،حیوان خانگی، شغل افراد خانواده و محل سکونت بستگی دارد.

 

انواع کفپوش ها کثیفی را از منابع بیرونی مانند زباله های ایجاد شده توسط شوره حیوانات خانگی، ریختن سلول های پوست انسان ، فضولات، کنه و گرد و غبار جمع آوری می کنند. نه تنها یک فرش و خانه کثیف ناخوشایند است، بلکه تجمع گرد، غبار، پرز و کثیفی بیش از حد می تواند به طور دائم به پوشش کفپوش خانه شما آسیب برساند و فرش ها را پیش از موعد فرسوده کند. گرد و غبار و باکتری بیش از حد می تواند برای سلامتی شما مضر باشد و ذرات غذا می توانند باعث رشد کپک و آفات خانگی را جذب کنند. در موارد گفته شده می دانید چند وقت یکبار باید جاروبرقی بکشید؟

تاثیر تداوم در جاروبرقی کشیدن

شما با کشیدن جاروبرقی بصورت منظم کمک بسزایی به افزایش طول عمر آن خواهید کرد و از لک شدن آن جلوگیری خواهید کرد و شما می توانید برای اطمینان حاصل کردن از نداشتن گرد و غبار و … برروی فرش روزی یکبار بصورت منظم جاروبرقی بکشید حتی امکان دارد با به تعویص انداختن جاروبرقی کشیدن و تمیز کردن فرش ها مجبور به تمیز کردن عمیق فرش ها شوید و این مورد ممکن است برای شما هزینه داشته باشد. از این بدتر امکان دارد با ریختن سنگ ریزه و یا وسایل تیز روی فرش نیاز به تعمیر پیدا کنید و یا حتی تعویض، پس جاروبرقی کشیدن به صورت منظم اهمیت بسزایی دارد.

تعداد دفعات انواع کفپوش ها 

اینکه شما چند وقت یکبار جاروبرقی بکشید به تعداد افراد خانواده، شغل شما (کفش های کشاورزان، خاک بسیار بیشتری نسبت به کفش های کسی که کار کامپیوتری را در خانه انجام می دهد دارند) و به نوع و تعداد حیوانات خانگی بستگی دارد. با این حال، قاعدتاً  کف خانه و فرش‌ها و همچنین موکت‌ های خانه را حداقل دو بار در هفته و کف‌های سطح سخت مانند کاشی، چوب سخت، لمینت و وینیل باید حداقل یک‌بار در هفته جاروبرقی کشیده شوند.

کف‌پوش چوبی – هفتگی جاروبرقی بکشید

کف پوش های چوبی بخاطر اینکه باید خشک باشند باید هر هفته تمیز شوند پس هر هفته لازم است جاروبرقی بکشید و همچنین اگر می خواهید کفپوش های منزل شما سالم بماند در جاروبرقی کشیدن زیاده روی نکنید هفته ای یکبار کافی است.

کف کاشی – هر روز جاروبرقی بکشید

برعکس کف پوش های چوبی تمیز کردن و جارو برقی کشیدن هر روزه برای سالم ماندن کاشی های منزل شما ضروری است و با این کار طول عمر آن ها افزایش خواهید داد.

 اگر حیوانات خانگی پشمالو دارید هر روز باید جاروبرقی بکشید، تمام فرش‌ها و کف‌ها باید روزانه با جاروبرقی تمیز شوند تا شوره، گرد و غبار و کثیفی را جذب کنند. اتاق‌هایی که رفت و آمد بالایی دارند مانند ورودی‌ها، قسمت‌های نشیمن، و آشپزخانه‌ها ممکن است نیاز به جاروبرقی مکرر داشته باشند. در حالی که برای اتاق های مهمان یا اتاق های غذاخوری رسمی نظافت هفتگی کافی خواهد بود. پس شیوه زندگی شما و عوامل بسیاری در اینکه چند وقت یکبار باید جاروبرقی بکشید تاثیر بسزایی دارد.

 

 

 

 

نوشتهٔ بعدی
تفاوت جاروبرقی بدون کیسه و کیسه دار
نوشتهٔ پیشین
کاربردهای شگفت انگیز جاروبرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دیگر مقالات مشابه….